powrót

Rolety zewnętrzne

Niewątpliwie najważniejszą rolą rolet zewnętrznych jest energooszczędność, czyli zatrzymanie energii cieplnej, która ucieka z każdego budynku przez ściany, okna, drzwi czy bramy garażowe. Największe straty zaobserwować można na oknach i drzwiach, stąd duży nacisk norm na współczynniki Ud oraz Uw. Zwraca to też często uwagę inwestora w kierunku rolety zewnętrznych zapobiegających stracie części ciepła, a tym samym przekłada się to na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie.

Latem jednak nie myślimy zbyt dużo o tym i przychodzi tu druga korzyść rolet zewnętrznych - komfort. Pozwalają one chronić się przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak nadmierne nasłonecznienie, silny wiatr czy uciążliwy hałas zza okien.

Istotną częścią jest oczywiście uzyskanie prywatności oraz ochrony. Jakkolwiek rolety zewnętrzne nie są przeznaczone do pełnienia funkcji ochronnej same z siebie, zapewniają jakieś dodatkowe utrudnienie, chociażby poprzez odcięcie widoczności wnętrza budynku - cennych rzeczy znajdujących się w nim. 
Można oczywiście zamontować czujniki alarmowe w rolecie, co pozwala spełniać im rolę zabezpieczenia - zanim włamywacz dotrze do okna, alarm już zostanie włączony, co daje dłuższy czas na szybszą reakcję.

Nie można też zapominać o estetyce. Sprawdzony materiał o wysokiej jakości i starannym wykonaniu gwarantuje skuteczność działania mechanizmów, co zwiększa atrakcyjność mieszkania. Pozwala też na dobranie odpowiedniej kolorystyki komponującej się z elewacją.

Przy zastosowaniu rozwiązań Inteligentnego Domu rolety zewnętrzne pozwalają na automatyczne działanie, dostosowane do warunków pogodowych, komfortowym sterowaniu za pomocą pilota czy telefonu, a nawet symulowanie obecności lokatorów na czas wyjazdu!