powrót

Drzwi wejściowe zewnętrzne

Przy zakupie drzwi wejściowych powinniśmy zwrócić uwagę na parę ważnych zagadnień.


Pomimo najczęstszego czynnika wyboru - ceny, najważniejsza niewątpliwie bywa kwestia zabezpieczenia antywłamaniowego. 
Nie jest rzadkością, by w bardzo drogich drzwiach zewnętrznych jedyną barierę pomiędzy zamknięciem, a otwarciem stanowiła zwykła wkładka z marketu za 20-30 zł, którą każdy doświadczony włamywacz rozbroi najtańszym zestawem wytrychów.


Przy drzwiach niższej jakości co prawda zastosowanie nawet najdroższej wkładki na niewiele się zda, gdyż jeżeli materiał drzwi nie wytrzyma brutalnego wyważenia, to włamywacz może się zwyczajnie przebić przez drzwi.


Warto więc przy drzwiach wejściowych zwrócić uwagę na zamek listwowy. Takowy zamek przechodząc przez większą powierzchnię skrzydła i blokując się zazwyczaj w trzech miejscach, zapewnia drzwiom spore wzmocnienie. 


Istotne w aspekcie kosztów jest też zwrócenie uwagi, czy drzwi zawierają w swojej cenie klamki, okucia, próg czy ościeżnicę, gdyż ostatnia potrafi często sama kosztować niemałe pieniądze.


Na nic jednak nie zdadzą się zabezpieczenia, wkładki antywłamaniowe, bolce ryglujące i inne możliwe dodatki, gdy drzwi zwyczajnie nie są poprawnie zamontowane, dlatego warto brać pod uwagę doświadczenie firmy montującej, którym niewątpliwie sami możemy się pochwalić!
Zwrócenie uwagi na wszystkie wspomniane aspekty wymaga jednorazowego wysiłku, w którym oczywiście pomoże nam dobry specjalista, a drzwi będą służyć i zapewniać bezpieczeństwo przez lata!